Son dönemlerin en popüler oyunu için sevindirici güncelleme

Geliştiriciler, bu değişiklikle oyun deneyiminin daha akıcı ve keyifli olacağını vurguluyorlar. Oyuncuların geri bildirimleri doğrultusunda yapılan bu düzenleme, oyunun zorluk dengesini korurken aynı zamanda daha geniş bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi amaçlıyor.

Capcom, bu ay sonunda Dragon’s Dogma 2‘de Dragonsplague enfeksiyon oranını azaltmayı planlıyor. Ayrıca, oyun içi hizmetçilerin (Pawns) hastalandığı zamanlar daha belirgin hale getirilecek. X platformunda (eski adıyla Twitter) resmi Dragon’s Dogma hesabından yapılan açıklamada, Dragonsplague ve Pawn davranışlarına odaklanan yaklaşan güncellemeden bahsedildi. Güncelleme notlarına göre, etkilenen Pawns’ın gözleri daha belirgin bir şekilde parlayacak ve oyuncular, durum ekranında bu karakterlere daha yakından bakabilecek.

Son dönemlerin en popüler oyunu için sevindirici güncelleme

Ayrıca, Pawns’ların uçurum kenarlarında daha iyi manevra yapmaları sağlanacak, bu da onların sıklıkla uçurumdan düşmelerini engelleyecek. Dragonsplague, Dragon’s Dogma 2 oyuncuları için gerçek bir baş belası haline gelmişti. Hatta bazı mod yapımcıları, rahatsız edici buldukları bu hastalığı oyunun aksiyon-RPG mekaniklerinden tamamen çıkarmıştı. Bunun üzerine, oyuncular enfekte Pawn’ları diğer oyuncuları uyarmak için çürümüş bir numara geliştirmişlerdi.

Dragon’s Dogma 2, 22 Mart’ta piyasaya sürüldü ve oldukça hızlı bir şekilde 2,5 milyon kopya sattı. Bu başarı, orijinal oyunun ulaşması için yaklaşık iki yıl gerektirmişti. Geçen ay, aksiyon-RPG için yapılan bir güncellemeyle oyuncular yeni bir maceraya başlayabildi. Daha önce, oyunda yeniden başlama imkanı bulunmuyordu.

Dragonsplague‘ün yanı sıra, Vermund ve Battahl topraklarında maceraya atılmadan önce bilinmesi gereken 20 şey hakkında sizi bilgilendirmeye hazırız. Daha fazla bilgi için GameSpot‘un Dragon’s Dogma 2 incelemesine göz atabilirsiniz. Bu güncellemeler ve dikkat edilmesi gerekenler, oyunculara daha keyifli bir deneyim sunmayı amaçlıyor ve Dragon’s Dogma 2’nin zengin dünyasında daha rahat ilerlemelerine olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir