Erden Timur’dan Sonra Göreve Gelen Cenk Ergün’den İlk Bomba Transfer: Galatasaray’a 65 Milyon Euroluk Yıldız Futbolcu Geliyor

Son 2 sezonda şampiyon olan Galatasaray’da taraftarlar şampiyonluğun sevincini yaşayamadan Erden Timur’un vedası ile hüzünlenmişti.

Timur’un ardından transfer işlerinin başına getirilen Cenk Ergün’ün uzun süredir tamamlamaya çalıştığı transferde son aşamaya gelindi.

ICARDİ’YE ALTERNATİF OLARAK ALINIYOR

ESPN’de yer alan habere göre Premier League takımlarından Manchester United ile yollarını ayıran Anthony Martial için Beşiktaş, harekete geçmişti. Çıkan yeni haberlere göre Galatasaray’ın da sözleşmesi elinde olan golcü oyuncu ile ilgilendiği belirtildi.

SON KARARIN GELECEK HAFTA VERİLMESİ BEKLENİYOR

Galatasaray, EURO 2024 öncesinde resmi imzayı attırmak için girişimlerde bulunurken, oyuncunun onay vermesi ve sözleşme şartlarında anlaşılması halinde Martial’in İstanbul’da kalacağı daire dahi belirlenmiş durumda.


PİYASA DEĞERİ 65 MİLYON EUROLARI GÖRMÜŞTÜ

Galatasaray’da harika iki sezon geçiren ve bu yıl gol kralı olan Mauro Icardi’nin yerine 11’de olması güç görünse de, sezonun önemli bölümünde oyuna sonradan girmesi planlanan Martial, Okan Buruk’un formasyon değiştirmesi ve çift forvete başvurması halinde de Icardi ile birlikte forvet tandemini oluşturacak.

Son yıllarda gözden düşen 28 yaşındaki oyuncunun piyasa değeri 10 milyon euroya kadar inmiş olsa da, Martial için Manchester United 2015 yılında Monaco’ya 60 milyon euro bonservis ödemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir